Strona działa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie

Home Historia Powstania Publikacje Powstanie w internecie Klub młodzieżowy Archiwum Cele TPPW Linki Kontakt Autorzy
   

Obchody 99 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Wolsztynie


Składanie kwiatów w miejscach pamięci

 

Wolsztyńscy harcerze pełnili, jak co roku, warty honorowe przy  w miejscach upamiętniających powstanie. Delegacje władz miasta oraz powiatu oraz organizacji społecznych, służb mundurowych i szkół oddały hołd powstańcom składając na ich grobach wiązanki kwiatów.

 

 

 

 

Msza św. w Kościele WNP, poświęcenie sztandaru i nadanie imienia Powstańców Wielkopolskich Szkole Podstawowej nr 1

 

W wolsztyńskim kościele odprawiono mszę świętą w intencji powstańców z udziałem władz powiatowych, gminnych, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Mszę koncelebrował biskup Damian Bryl. Podczas uroczystości poświęcono sztandar oraz nadano Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi imię Powstańców Wielkopolskich.

 

 

 

Składanie wiązanek pod pomnikiem na rynku wolsztyńskim

 

Uroczysty przemarsz z kościoła WNP na rynek pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców miasta poprzedził składanie pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego kwiatów. Atrakcją przemarszu była replika niemieckiej armaty polowej 7,7 cm FK 96 n.A., używanej również przez powstańców. Działo - własność Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, odrestaurowane zostało przez członków Grupy Miłośników Militarów "West"  z Wolsztyna.

 

 

 

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Szkole Podstawowej nr 1 i sesja Rady Miejskiej

 

W wolsztyńskiej szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich odsłonięto tablicę upamiętniającą nadanie szkole patrona - Powstańców Wielkopolskich.

 

 
   

 

Apel Poległych

 

Wieczorem na wolsztyńskim rynku, odbył się Apel Poległych zorganizowany przez harcerzy z wolsztyńskiego hufca. Wzięli w nim udział samorządowcy, mieszkańcy Wolsztyna, członkowie wolsztyńskiego Towarzystwa Techniki Militarnej oraz kibice Lecha, którzy hołdzie i na cześć bohaterom Powstania Wielkopolskiego odpalili race.

 

foto: www.wolsztyn.pl