Strona działa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie

Home Historia Powstania Publikacje Powstanie w internecie Klub młodzieżowy Archiwum Cele TPPW Linki Kontakt Autorzy
 

 

GRA MIEJSKA : TROPAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

 

W dniu 17 marca br. w Gimnazjum nr 2 zagościli uczestnicy gry miejskiej „Tropami Powstania Wielkopolskiego”. Gra zorganizowana przez Wielkopolskie Towarzystwo Techniki Militarnej przy współpracy samorządów lokalnych Powiatu i Gminy Wolsztyn, Biblioteki Publicznej i Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego skierowana była do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wolsztyńskiego. Na starcie stanęło 10 patroli z Wolsztyna i Siedlca. Zabawa polegała na biegu patrolowym ulicami Wolsztyna, podczas którego uczestnicy musieli wykonać siedem zadań: znaleźć jak największą liczbę grobów powstańczych na miejscowym cmentarzu; rozwiązać krzyżówkę o powstaniu; wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy; wiedzą historyczną na temat wydarzeń powstańczych w Wolsztynie oraz znajomością uzbrojenia i strzelaniem z wiatrówki. Każdy patrol musiał przenieść przez cały bieg paczkę z ulotkami powstańczymi. Narażeni byli bowiem  na kontrolę ze strony patrolu niemieckiego i utratę przesyłki.

Gra była wyrównana – ale ktoś musiał wygrać. Zmagania zakończyły się zwycięstwem patrolu z Zespołu Szkół Zawodowych, który otrzymał puchar przechodni, a więc gra będzie kontynuowana w latach następnych. Drugie miejsce, różnicą zaledwie jednego punktu zajął patrol  Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich( Klub Młodzieżowy TPPW ) a trzecie 18 drużyna harcerska. Wszystkie zespoły otrzymały aparaty fotograficzne, które zakupiło starostwo wolsztyńskie.

W podsumowaniu i wręczeniu nagród udział wzięli: wicestarosta Powiatu Wolsztyńskiego p. Jacek Skrobisz, z-ca burmistrza Miasta Wolsztyna p. Justyna Mikołajewska, dyrektor Biblioteki Publicznej p. Arleta Prządka, władze TPPW pp. Zbigniew Kowalewicz i Wiesława Sobisiak-Zając oraz organizatorzy całego przedsięwzięcia pp. Anna i Robert Orzechowscy.

Tekst i fotografie: Hubert Rokoszewski   

Galeria ze strony WTTM