Strona działa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie

Home

Historia Powstania

Publikacje

Powstanie w internecie

Klub młodzieżowy

Archiwum

Cele TPPW

Linki

Kontakt Autorzy

 

 

W dniu 1 grudnia 2014 roku czworo członków SMHW przeprowadziło w Przedszkolu nr 3, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz żywą lekcję historii pt: „Drogi do Wolności”.

Przedszkolaki uczyły się alarmować i wzywać służby ratownicze, oraz udzielać pierwszej pomocy. Poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy. Przeprowadzały resuscytację krążeniowo – oddechową, zakładały kołnierz ortopedyczny, opatrywały rany, a także używały defibrylatora. Drugą część zajęć rozpoczęliśmy od wprowadzenia flag i wspólnego odśpiewania  hymnu państwowego.

Przedszkolaki wysłuchały opowieści o  Powstaniu Wielkopolskim i o jego przebiegu na ziemi wolsztyńskiej. Poznały, a później bezbłędnie rozpoznawały flagi: państwową, województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego, Wolsztyna i powstańczy proporzec. Sympatyczne spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie z naszymi pociechami.  Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu z zakresu pierwszej pomocy oraz promocji patriotyzmu, i krzewieniu wiedzy historycznej naszej małej Ojczyzny. Lekcje prowadzono dzięki wsparciu projektu przez Burmistrza Wolsztyna i Radę Miasta. W spotkaniu uczestniczyli następujący członkowie SMHW: Cecylia Longier, Ewa Myczka, Artur Włodarczyk i Maciej Myczka.

tekst i zdjęcia: www.wolsztyn.pl