Strona działa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie

Home Historia Powstania Publikacje Powstanie w internecie Klub młodzieżowy Archiwum Cele TPPW Linki Kontakt Autorzy
   

W dniu 22 stycznia 2016 roku, w czasie spotkania noworocznego Starosty Wolsztyńskiego odznaczono współpomysłodawcę i współautora naszej strony kol. Dariusza Poszwińskiego wyróżnieniem "Zasłużony dla Powiatu Wolsztyńskiego" za popularyzację w naszym powiecie dziejów zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Dariusz Poszwiński jest nauczycielem dyplomowanym w szkole w Kopanicy. Studia wyższe z historii ukończył w WSP w Zielonej Górze i Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Obydwa magisteria poświęcił Powstaniu Wielkopolskiemu: z historii: „Udział powiatu babimojskiego (wolsztyńskiego) w Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919” oraz z teologii: „Rola duchowieństwa powiatu babimojskiego (wolsztyńskiego) w Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919”. Jest popularyzatorem wiedzy o Powstaniu i współautorem strony internetowej o www.powstanie.powiatwolsztyn.pl. Od 2007 roku jest prezesem koła TPPW w Siedlcu. Zrealizował film dydaktyczny „Gmina Siedlec w Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919” oraz artykułów w prasie regionalnej. W 2012 roku otrzymał za swoją działalność odznakę honorową „Wierni Tradycji”.
W ten sposób p. Dariusz Poszwiński dołączył do grona wyróżnionych: p. Antoniego Fornalskiego i Zbigniewa Kowalewicza, prezesów Kół TPPW w Przemęcie i Wolsztynie i współautorów tej strony, którzy to zaszczytne odznaczenie już otrzymali.