Strona działa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie

Home Historia Powstania Publikacje Powstanie w internecie Klub młodzieżowy Archiwum Cele TPPW Linki Kontakt Autorzy
   

W 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 wydawnictwo AWR CHRONICA z Szamotuł opracowało publikację pt. "Nasze Powstanie" pod redakcją Marka Rezlera, historyka specjalizującego się w historii wojskowości i badaniu dziejów Polski oraz Wielkopolski XIX i XX wieku.

 

"W książce "Nasze Powstanie" omówiono przebieg powstania w około 90 miejscowościach. Tak obszerny dobór różnorodnych miejsc sprawił, że jest to ujęcie wszechstronne i zarazem całościowe. [...] Praca wzbogacona została licznymi (ok. 400), starannie dobranymi fotografiami. Niektóre z nich są unikalne w swej wymowie. mamy tutaj dowódców, szeregowców i fotografie uroczystości powstańczych: przysięgi, wręczenia sztandarów, odsłonięcia tablic. Wydawca wykorzystał bogactwo zbiorów lokalnych placówek muzealnych, bibliotek, a przede wszystkim regionalistów. Każdorazowo podana jest podstawa źródłowa, co tym samym czyni je w pełni wiarygodnymi. [...]"
Prof. dr hab. Janusz Karwat

(fragment recenzji wydawniczej)

 

Powstało obszerne (250 stron), opisujące walki powstania w ok. 90 miejscowościach Wielkopolski (min. z naszego regionu Wolsztyn, Babimost, Kargowę, Świętno) na pół albumowe wydawnictwo z wieloma, często nowymi ilustracjami.

zdjęcia: AWR CHRONICA

www.naszepowstanie.pl

 

 

.