Strona działa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie

Home Historia Powstania Publikacje Powstanie w internecie Klub młodzieżowy Archiwum Cele TPPW Linki Kontakt Autorzy
   

9 listopada 100 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Przemęcie. Przygotowana  impreza była bardzo wyjątkowa, bo zaangażowały się w nią wszystkie dzieci z Przemętu oraz z przedszkola w Perkowie.
Każda z grup wystąpiła w krótkiej patriotycznej prezentacji. Były tańce, piosenki, recytacje wierszy a nawet symboliczna inscenizacja odrodzenia Polski.
W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście. Obecny na spotkaniu Antoni Fornalski - emerytowany dyrektor Zespołu Szkół W Przemęcie, historyk i regionalista tym razem wystąpił w historycznym mundurze powstańca wielkopolskiego wzbudzając wyglądem i krótką pogadanką o historii powstania, duże zainteresowanie wśród dzieci. Co więcej, Pan Antoni Fornalski, zostawił dla przedszkolaków torbę cukierków.
Nie był to tego dnia jedyny słodki prezent jaki otrzymały dzieci. Życzenia dobrego świętowania wraz z słodkim prezentem przekazała w imieniu wójt Doroty Gorzelniak, Pani Joanna Karkowska. Będący na spotkaniu Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, gratulując pięknej uroczystości, także przekazał dzieciom duży wór cukierków ozdobionych biało czerwonymi wstążeczkami.
Wydarzenie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego o godz. 11:11 oraz pamiątkowa fotografia uczestników. Było również złożenie przez delegację z przedszkola oraz zaproszonych gości wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem Piety w Przemęcie.


tekst i foto za: www.przemet.pl